Ga naar belangrijkste inhoud
aF5z33fc4bHWix81

In Diergaarde Blijdorp is een rode panda geboren. Het jonge diertje maakt het goed. Op de beelden is te zien dat de moeder het jonge dier verplaatst tussen de nestkasten. Bezoekers moeten dus heel veel geluk en geduld hebben om dit te spotten. De beelden zijn gemaakt door een wildcamera die de verzorgers hadden geplaatst toen men op de hoogte was van de geboorte.

rode panda jongen

Diergaarde Blijdorp is al sinds de jaren ‘80 de coördinator van het Europese populatiemanagement programma (EEP) van de ernstig bedreigde rode panda. Daarmee is de dierentuin verantwoordelijk voor het populatiemanagement programma en het opbouwen van gezonde reservepopulatie van deze soort.  

Diergaarde Blijdorp telt 3 volwassen panda’s en een jonge. Een van de andere pandavrouwtjes is ook drachtig.

Z6OYO5bqstJ9-RBi

Afgelopen winter zijn er vanuit Diergaarde Blijdorp twee rode panda’s naar India vertrokken. Deze dieren zijn afkomstig uit andere Europese dierentuinen en verbleven korte tijd in Rotterdam. Ondertussen zijn de dieren goed aangekomen in hun nieuwe verblijf in Darjeeling Zoo. Daar worden de twee mannetjes opgenomen in een Indiaas fokprogramma dat Blijdorp coördineert. Hun nakomelingen worden als alles goed verloopt in het wild uitgezet. Dit hele proces is in gang gezet en gecoördineerd door Darjeeling Zoo en de West Bengal Zoo Authority.

aF5z33fc4bHWix81